fbpx
Preloader icon

Sõidumeeriku andmete laadija

Sõidumeeriku andmeid peab laadima perioodiliselt.  

  1. digitaalsest sõidumeerikust iga 90 päeva järel
  2. digitaalselt juhikaardilt iga 28 päeva järel.

Kui need andmed on maha loetud, siis on andmeid vaja vähemalt üks aasta alles hoida, et neid tööinspektsiooni ametnikule esitada kui ta neid küsima peaks.

Nõue tuleb Liiklusseadusest:

§ 137.  Andmete säilitamine

 (1) Veo korraldamisel mootorsõidukiga, millel on analoogsõidumeerik või digitaalne sõidumeerik, peab veoettevõtja:
 1) säilitama vähemalt 12 kuud juhi sõidu- ja puhkeaja salvestatud andmeid muutmata kujul elektroonselt või salvestuslehtedel, juhi allkirjastatud väljatrükina või ajutiselt analoogsõidumeeriku kasutamise korral salvestuslehtedel;

3) tagama andmete regulaarse kopeerimise juhikaardilt vähemalt 28 päeva ja sõidukist vähemalt 90 päeva järel

Tacho2Safe

Laadija, mis on kui hunt lamba nahas ehk, et väga lihtsasti kasutatav ja kui tahad, on samas võimalik väga detailseks minna andmete laadimisega.  

Vaid ühe nupu vajutusega laeb tacho2safe alla 90 päeva andmed. Samas, vahel tuleb ette, et sul on vaja kindlat perioodi sõidumeeriku andmeid alla laadida või andmeid viimasest laaadimisest või päevade arvu tänasest tagasi, siis ka neid toiminguid on võimalik teha. 

Sobilik ettevõtjale, kellel sõidukeid 3+. Tacho2Safe sõidumeeriku andmete laadija töötab veidi kiiremini kui Dbox2 ja ühtlasi tuleb kaasa andmete analüüsi tarkvara.

Oma olemuselt lihtne ja töökindel seade, mis võimaldab laadida andmeid eraldi nii juhikaardilt kui ka sõidumeerikust. Juhikaardilt andmete laadimisel võtab voolu AA patareilt, mis on pakiga kaasas. 

Nagu enne räägitud, siis sõidumeeriku andmete laadimiseks on erinevaid võimalusi: päevade arv, periood (kuupäevast kuupäevani), viimasest laadimisest, kogu seadme sisu. 

Tacho2Safe laadija on aruka sõidumeeriku valmidusega ehk, et sellega on võimalik laadida alla peale 15.06.2019 välja antud juhikaarte ja uusi digimeerikuid. 
Üldjuhul on Tacho2Safe mul laos olemas ja saad kätte 1-2 tööpäevaga. Tallinnas saad ka samal päeval järele tulla. 

Dbox2

Saad laadida andmeid nii digimeerikust kui ka juhikaardilt eraldi. Torkad
juhikaardi Dbox2 seadmesse ja laadimine toimub automaatselt.

Andmete laadimise võimalusi on natukene vähem kui Tacho2Safe laadijal, aga Liiklusseaduse nõude täitmiseks on piisav. 

Dbox 2 laadija on parajalt robustne ja vastupidav. 

Dbox 2 sõidumeeriku andmete laadija kätte saamine võtab aega 5-7 tööpäeva. Kui seade on sinu poole teele pandud, saad e-mailile teavituse. Loomulikult on sul võimalik Tallinnas sellele ise ka järele tulla ja andmete laadija kohta küsimusi küsida. 

Digitaalse- juhikaardi ja sõidumeeriku andmed

Andmeid tuleks mõne aja tagant arvutisse / mälupulgale kopeerida. Kunagi ei tea, mis võib allaladijaga juhtuda ja kui peaks juhtuma, et laadijast sõidetakse üle või varastatakse ära, siis on kõik andmed kadunud. Kaduma läinud andmeid uuesti luua on peaaegu võimatu. Sõidumeerikust saab alla laadida umbes 13 kuu jagu andmeid, aga juhikaardil on andmeid piiratud hulk. Üldjuhul 3-4 kuu jagu tegevusi. Kaardi peal olev andmete hulk sõltub sellest kui palju kaarti kasutatakse. 

Kui seadme kasutamisel tekib probleeme, tõrkeid või oled lihtsalt sõidumeeriku andmete laadijaga hädas, siis kirjuta kiri info@digimeerik.ee või helista +372 56 55 875

 

 

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ