fbpx
Preloader icon

DVSA (Maantee kontroll Inglismaal) sai õiguse välja nõuda trahve veokijuhtidelt kohapeal.

PictureRikkumiste alla liigituvad sõiduaegade eksimused ning nädalaste puhkeaegade rikkumised. Kontrollijatel on õigus määrata trahv kuni 300 naela, kuni viie rikkumise kohta, viimase 28 päevase perioodi kohta. See tähendab, et juht võib saada ühe korraga maksimaalselt 1500 naelase trahvi eelnevate rikkumiste eest.

Trahve võib määrata nii Suurbritannia kui ka välisriigi juhtidele olenemata sellest, kust juht tuleb või kuhu läheb ehk, et rikkumine ei pea olema sooritatud vaid Suurbritannia pinnal.

Välismaalastest sõitjad peavad trahvi kohapeal ära maksma enne kui nad oma teekonda jätkata saavad. Kui raha maksmiseks pole, siis arestitakse sõiduk seniks kuni raha laekub. 

DVSA on võtnud tähelepanu alla ka nende juhtide kontrollimise, kes veedavad nädalast puhkeaega sõiduki kabiinis kui see võib teisi inimesi segada. Näiteks kui auto pargib elamurajoonide piirkonnas või maanteede ääres on eksimuse puhul trahvimääraks kuni 300 naela.

DVSA põhjendab kabiinis magamise trahvimist põhjusega, et see on juhtide huvides. Kabiinis ei pruugi saada korralikult puhata, mis omakorda teeb juhtide elutingimused halvaks. Samuti on mõnes piirkonnas elanikud hakanud teatama lärmist, prügi maha viskamisest ja ebainimlikest käitumismaneeridest.

DVSA juhtivtöötaja, Gareth Llewellyn ütles, et suurenenud trahvid aitavad organisatsioonil võtta vastu kindlamaid ja mõjukamaid otsuseid nende juhtide suhtes, kes reegleid rikuvad. Ta ütles: “Ei ole mitte mingisugust ettekäänet väsinuna sõiduki rooli istumiseks. Kui juht peaks 40 tonnise sõiduki roolis magama jääma, siis õnnetuse tagajärjed on pöördumatud nii perekondadele kui ka puudutatud inimestele üldse. Iga juht, kes rikub neid reegleid paneb ennast ja teisi väga suurde ohtu.”

Kuivõrd otsus jõustus 1. veebruaril, siis DVSA ei hakka enne aktiivselt kontrolle läbi viima kuni märts on kätte jõudnud. Sel viisil käitudes antakse juhtidele aega 28 päeva korralikult, eksimusteta, sõita.

Mida teha, et trahvi vältida? Kõik inimesed eksivad. Kui juhtubki, et sõiduaeg läks pikemaks või puhkeaeg katkestati varem kui tohtis , siis kindlasti tee väljatrükk ja kirjuta sinna vabas vormis põhjus, et miks see juhtus.

Info pärineb siit.

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ