fbpx
Preloader icon

Dordogne politsei jagas liiklejatele 50 euroseid kütusevautšereid.

Neli Dordogne juhti peeti politsei poolt kinni. Põhjuseks ei olnud seekord juhi vale käitumine – vastupidi! Kõik neli juhti said 50 eurose preemia oma hea käitumise eest liikluses. Kõik juhid olid kohalikud prantslased.

Ettevõtmine toimus kohaliku prefektuuri eestvedamisel. Nad haarasid kinni ideest premeerida eeskujulikke juhte, et seeläbi vähendada surmaga juhtunud õnnetusi Prantsusmaa teedel.

Politseiametnikud sõitsid eravärvides autoga iga juhi järel ligi 10 minutit. Jälgides tema kiirust, suunatulede kasutamist ja tee peal asetsemist.

Vahva ürituse vältel sõitis ühes politseimasinas kaasas ajakirjanik, kes kasutas ka võimalust esimest kinnipeetavat intervjueerida.

Juhiks oli 46 aastane Pierre Pecouyoul, kes oli teel tööle. Seda marsruuti  on ta igal hommikul ja õhtul läbinud 17 aastat järjest. Pierre oli olnud väga üllatunud kui nägi peeglis vilkureid: “Ma ei uskunud, et ma seadust olin rikkunud. Pigem arvasin, et sõidukil on midagi valesti – katkine tuli vms.”

Sellist rõõmsat aktsiooni korratakse veel viis korda selle aasta jooksul, kus iga kord saab 4 autojuhti preemia. Detsembris kutsutakse kõik auhinnatud juhid prefektuuri banketile. Dordogne prefekt märkis, et liiklusohutus ei ole pelgalt patustajate karistamine vaid ka nende inimeste märkamine, kes teisi liiklejaid austavad ja reegleid järgivad.

“Me peame aru saama, et liiklusohutus ei ole ainult karistamine. Tihti väidetakse, et muud võimalust ei ole, aga me näitame, et vastupidiselt toimides on see võimalik!”

Info pärineb TISPOLilt

[fb_plugin like share=true layout=button_count]

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ