fbpx
Preloader icon

UBER Freight ehk Uberi samm kaubaveos

Enamus meist on kursis UBERI nimega taksotööstuses. On ta ju ka Eestis kõneainet pakkumas ja novembrist rakendub isegi uus reisijate veo kohta käiv seadus Uberi ja Taxify tegevuse tõttu.

Mis on, aga UBER Freight?

UBER Freight on “taksoveo teenus kaubale”. Uus teenus, mis ühendab kauba vedaja kauba saatjaga, erinevalt praegu laialdaselt käibel oleva viisiga, kus on kauba vedaja, logistik ning kauba saatja.

UF tahab viia kauba transportija ja tellija üksteisele lähemale, et seeläbi lõigata välja vahemehest logistik, kes seni dikteerib vedajate jaoks veohindu. Tegelikult on nüüd vahemeheks UBER, aga seda lugu on ju vahva rääkida, et kokku saavad teenuse pakkuja ja tellija.

Kuidas töötab? Töötab nii nagu eelnevas videos näha. Juhil/vedajal peab olema nutitelefon, kuhu on paigaldatud rakendus ja siis ta näeb enda ümber, teatud raadiuses, kaupa, mida vedada. Piisab ainult kinnitusest ja tellimuse endale saabki.

Idee on selles, et vähendada infovahetuse aega, mis tavameetodil võib võtta tunde telefonitsi/meilitsi ja panna A ja B kokku. Samuti lihtsustab see maksmise poolt. Seni võtab tasude laekumine aega päevi kui mitte nädalaid, aga UBERI maailmas saab vedaja tasu mõne hetke kuni päeva jooksul kui kauba saaja on kauba vastu võtnud ja kinnitanud. Samuti lubab UBER maksta täiendavat tasu kui makse laekumine peaks aega võtma.

Hetkel on see teenus USAs. Esimest korda pandi käima 2016a lõpus. 

Saab näha kui kiiresti see üle maailma levib. UBER Takso jõudis eestisse 6 aastaga. Kas UBER “Kaup” jõuab kiiremini?

[fb_plugin like share=true layout=button_count]

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ