fbpx
Preloader icon

Kitas andur

Kõik sõidumeerikud võtavad oma kiiruse ning liikumise info käigukastist. Seda teavet toodab neile andur. Digimeerikute puhul on selleks Kitas andur. Vanematel meerikutel on sobivateks  anduriteks sisult natukene lihtsamad, ilma krüpteeringuta andurid.

Kitas andurid on sisult samad, erineb vaid “jala” pikkus.

Erandjuhtudel on Kitase andur ühes tükis koos kaabliga. Selle niinimetatud jala pikkus võib olla 19,8. millimeetrist 136.8. millimeetrini.

Sõidumeerikuga moodustavad andur, kaabel ning sõidumeerik ise- ühtse terviku. Digimeeriku puhul on nad kokku krüpteeritud nii, et ühtegi osa ei saa eemaldada ilma, et mällu ei jääks veateade.

Põhiline mure, seda kirjatükki alustades on see, et juhid ja ettevõtjad oskaksid eristada originaali võltsingust. Seadus kohustab digimeerikuga varustatud autol olema Kitas, Kitas2 või Kitas2+ andureid. Igasugused muud X andurid digimeeriku otsas on raske rikkumine.

Üks on see kui teed seda teadlikult, aga teine on see kui sulle müüakse võltsing originaali pähe ja sa heas usus teed kõik korrektselt ning pärast saad karistatud.

Postituse pildil on kaks välimuselt sama pikkusega, aga tegelikult üsna erinevat andurit. Vilunud käsi saab juba haarates aru, et midagi on valesti. Lisaks kaalu erinevusele puudub võltsingul ka korrektne markeering. Võlts andur võib panna auto käituma veidralt. Kiirust ei näita enam korrektselt, käigud ei tööta õigesti, püsikiiruse hoidja ei rakendu või rakendub kuni teatud kiiruseni. (õige on antud pildil sinaka tooniga andur)

Kui see kord juba käigukasti küljes on, siis kaugelt võib üsna keeruline olla originaali võltsingust eristamine. Siinkohal tulebki mängu kogenud taatleja, kes peaks seda sinu eest märkama! Vali oma partnerit hoolikalt ja kindlasti ära usu müügimeest kui ta järsku sulle Eriti hea hinnaga (2-3x odavamalt kui mujal) hakkab andurit müüma. Sellist võimalust pole olemas!

Harv ei ole juhus, kus võltsing läheb pooleks kui seda käigukasti küljest lahti keerata, sest koostekvaliteet ei kannata kriitikat ning materjalid on samuti pehmemad ja purunevad kergemini.

Kui on võimalus, siis vaata andurile peale enne kui lased selle paigaldada! Otsi sealt õigeid märkeid: Kitas, Kitas2, Kitas2+. Katsu seda ning kui see tundub kerge ja võlts, siis tõenäoliselt seda ta ongi!

Küsi spetsialisti käest järele, mis andur ta käes on ja kas ta oskab sulle selle kohta paar sõna rohkem öelda kui, et see ülihea ja odav andur on?

[fb_plugin like share=true layout=button_count]

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ