fbpx
Preloader icon

Sõidumeeriku kasutamine – 7 lihtsat reeglit ettevõtjale

Eelmises osas kirjutasin viiest lihtsast ent vajalikust reeglist kutselistele juhtidele. Teises osas keskendun ettevõtte ja ettevõtja kohustustele.

Sarnaselt juhtidele on kindlasti ka ettevõtjatel väga palju asju, mida iga päev meeles pidada ja Õigesti teha. Mõni õpib teiste vigadest, kolmandad katsuvad võimalikult palju ise läbi proovida. Kuidas kellelegi, aga loodetavasti teevad need seitse punkti elu natukenegi lihtsamaks.

  • Veendu, et sõidumeerik on korrektselt ja pädeva asutuse poolt kontrollitud, kalibreeritud ning taadeldud.
  • Anna juhtidele kaasa vajalik hulk digimeeriku printeri paberit või sõidumeeriku kettaid! Printeripabereid vähemalt 3 rulli, kettaid võiks olla vähemalt üks pakk. 
  • Ära saada alluvat lahingusse ilma relvata! Ehk uuri talt, mida ta oskab ja mida ei oska. Vajadusel saada täiendkoolitusele.

Näita, et hoolid. Suure tõenäosusega saad nii endale ustavad töötajad.

  • Kui töösuhe lõppeb, siis küsi KÕIK sõidumeeriku kettad ning lae alla digiandmed ta juhikaardilt.
  • Lae digiandmeid alla sõidumeerikust iga 90 päeva tagant
  • Lae digiandmeid alla digitaalselt juhikaardilt iga 28 päeva tagant.
  • Kogu ja talleta andmeid ning sõidumeeriku kettaid VÄHEMALT 12 kuud, et vajadusel saaksid neid riigiametnikule edastada.

Millal viimati mõtlesid selle peale kui palju su autodes digimeeriku printeri paberit on? Ametnik teel soovib vähemalt kolme rulli näha.

[fb_plugin like share=true layout=button_count]

PS: Kolmandas ja viimases osas kirjutan kuuest punktist sõidumeerikute endi kohta, mida jälgida nii ettevõtjal kui ka juhtidel. 

 

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ