fbpx
Preloader icon

Ühe minuti reegel Coca Cola Company katsega

Mis asi on Ühe minuti reegel? Tegevus, mida ühes minutis kõige rohkem aset leiab, läheb digimeerikusse kirja.

Näiteks: 31 sekundit puhkeaega ja 29 sekundit sõiduaega = digimeerik kirjutab selle üles kui terve minut puhkeaega. Vanad digimeerikud märgivad 1 sekund sõitu = 1 minut sõitu ja nii sööbki ummik linnas/järjekord teeremondil/järjekord piiril- Su sõiduaja ära.

Lihtne näide, kus väikesel veoettevõttel on sõidukeid kokku 5. Aastas teeb see suurusjärgus +-500 tundi, mis tähendab seda, et tegelikult hävib ettevõte ühes aastas liiga palju päevi, kus saaks raha teenida.

Viis kuidas ühe minuti reegel toob CC Rootsile aastas juhi kohta vähemalt 100 sõidutundi juurde!

Coca Cola Rootsil on kauba vedamiseks kasutusel Scania veoautod. Keskmiselt teevad jaotusveo autod 10-20 peatust päevas, olenevalt nende marsruudist. Kuna Scania veoautodel on 99% ulatuses kasutusel Stoneridge SE5000 sõidumeerikud, tegi Stoneridge Coca Colale pakkumise:

Vahetame testgrupi autode digimeerikud välja uuemate, ühe minuti reegliga varustatud sõidumeerikute vastu.

Teistele veokitele jäi vana digimeerik peale, et võrrelda ühe minuti reegli erinevust olukorraga, kus seda pole. Testperioodil  sõideti täpselt samu marsruute nii vanemate kui ka uuemate sõidumeerikutega. Testautodel oli sõiduaja kasv märkimisväärne. Sõltuvalt marsruudist ja peatuste arvust sai parim tulemus juurde circ 48 minutit sõiduaega! Kasu ei tulnud sisse vaid linnas sõitjatel vaid ka pikematel otsadel saadi suurusjärgus 16 minutit sõiduaega juurde. Piisab sellest kui rahvusvahelist vedu teostav veoauto/buss sõidab läbi keskmise suurusega linna ja ühe minuti reegel hakkab oma tootlikkust näitama.

Coca Cola esindaja kommentaar:

Me proovisime uusi SE5000 sõidumeerikuid ja mitme nädala kokkuvõttes saime selgeks, et selliselt jätkates saame ühe juhi kohta aastas juurde ligi 100 tundi sõiduaega. Lisandunud ajaga on võimalik rohkem kliente ära teenindada, suurendada kasumlikkust ja ressursside paremat kasutust – Väga oluline olukorras, kus küttehind ja püsikulud (kindlustus) on pidevas tõusus.

Palgad, autode kulud (liising, kindlustus, veolitsentsid jne) on sellel aastal täpselt samad või kasvavad..

[fb_plugin like share=true layout=button_count]

Viide originaalartiklile 

Katse tehti Stoneridge Electronics eestvedamisel, aga ühe minuti reegel on ka VDO1381 Siemens uuematel sõidumeerikutel olemas! Missugune on VDO1381 sõidumeerik? Vajuta siia ja saad teada. 

 

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ