fbpx
Preloader icon

Kasutatud sõidumeerik

Kasutatud sõidumeeriku suureks plussiks saab kindlasti lugeda uuest odavama hinna.

Seadet valides tasub valida sama sõiduki pealt maha võetud sõidumeerik. Üldjuhul on see korpuse peale kirjutatud, missugusele autole see enne kuulus. (Scania, Volvo, Renault vms). Miks see vajalik on? On tulnud ette juhuseid, kus kõik lisaseadmed ei hakka “vale” meerikuga tööle ja siis on klient oma kasutatud seadmega üksi, sest seda ei pruugita enam tagasi osta. Lisaseadmete all pean silmas kiirusepiirajat või püsikiiruse hoidjat. Samuti võib tõrkuda uuemate autode puhul töö ja puhkeaja kuvamine spidomeetriblokis. Vanemate autode puhul on tõenäolisem, et see vahetus õnnestub. (Kuni 2009-2010).

Miinuseks

 1. Tellides internetist või ostes suvalisest lammutusest kasutatud sõidumeeriku, võib juhtuda, et saad mõne sisemise veaga meeriku, mis ei läbi taatlust.
 2. Maksad kolmandiku kuni poole uue digimeeriku rahast ja sul puudub garantii.
 3. Puuduvad erinevad lisavõimalused, mis uuematel sõidumeerikutel, näiteks: Minutireegel, andmete kaugelt allalaadimine.
 4. Seadme enda töökiirus. Võttes kas või aluseks kaardi sisestamise aja. Kõik on sellega kokku puutunud kui tülikalt pikk see võib vahel olla. Liida need 2-3 lisaminutit aasta peale kokku ja siis saad aru, et oled oma elust ikka väga palju tunde kulutanud vaid kaardi sisestamise peale. Siia alla kuulub ka andmete alla laadimise aeg, mis on tunduvalt aeglasem kui uuel.

Uus sõidumeerik

Plussid:

 1. Alati läheb ta oskaja tehniku käes su sõiduvahendiga käima!
 2. Tõenäoliselt on ta universaalne meerik või just täpselt sinu autole tellitud.
 3. Meerik võimaldab distantsilt andmete allalaadimist.
 4. Sellel on kindlasti olemas minutireegel. (katsetega on selgeks tehtud, et sõidu ja tööajavõit ühes päevas võib ulatuda poolest tunnist, parimal juhul mitme tunnini!)
 5. Uue seadmega saad kaasa tootjapoolse garantii.
 6. Automaatne puhkeaeg (süüte välja keerates läheb tööaeg automaatselt puhkeaja peale)

Miinused:

 1. Hind on vaieldamatult üks suuremaid miinuseid.
 2. Kui vana digimeerik on surnud, siis on uuele vaja algandmed leida nii ajaloo kui ka seadete mõttes ning see võib osutuda mõnel juhul raskeks ülesandeks ja nii võib vähem vilunud mees saada vanema meerikuga lihtsamini hakkama

Ühtset õiget vastust pole olemas küsimusele, kumba valida, kas kasutatud või uus sõidumeerik? Küll, aga tasub kasutatud meerikut ostes silmas pidada teatud punkte, millest eelnevalt rääkisin. 

Igale otstarbele on omamoodi õige vastus. Kui on vana auto, millega ei sõideta pidevalt ja tehakse kindlaid otsi, siis pole kahtlust, et tasuks pigem odavama variandi poole vaadata. Kui töö iseloomust tulenevalt on palju linnatööd või vastupidi on väga pikad otsad, siis tasuks vaadata uue poole, sest just see minutireegel on see, mis teeb kasumlikkuse sisse. Samuti ei saa ka teisi võimalusi vähem hinnata nagu automaatne puhkeaeg ja kaugelt andmete allalaadimine.

Kui tahad arutada, et mida valida, siis kirjuta mulle info@digimeerik.ee või saada sõnum Facebookis https://www.facebook.com/digimeerik/ 

[fb_plugin like share=true layout=button_count]

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ