Kokkuhoid või terved seadmed
Modifitseeritud siinuslainega inverterid maksavad tunduvalt vähem ning näiliselt oled hinnas võitnud. Jah oled, kui tead, et ühendatavad seadmed ei vaja puhta siinusega inverterit. Alati tasub kaaluda, kas rikkis seadme parandamine, välja vahetamine või tõrked töös ja seadme eluea vähenemine kaaluvad üle vale inverteri ostust säästetud eurod. Tõenäoliselt mitte.
Kui võimast inverterit sul vaja on?
Nüüd, kus oled selgeks teinud, millist inverterit vajad, on oluline kokku arvutada energiahulk, mida sinu seadmed tarbivad. Näiteks, kasutad autos korraga sülearvutit (50W), külmikut (50W), töötegemiseks prožektorit ( 120W) ning samal ajal soojendab kohvimasin (170W) kohvi. Liida kõikide tarbijate vooluvajadus kokku. Kuna akust tuleva voolu „pealevool“ võib kõikuda ning sellest tulenevate tõrgete vältimiseks liida saadud summale otsa 20%. Kokku saame 468W, mis tähendab, et 500W inverter tuleb selliste voolutarbijate hulgaga ilusti toime.
Lisaks, võib seadmete käivitamisel tarbimine ühekordselt hüppeliselt suureneda. Seetõttu on hea tava valida inverter, mis suudab ülepingekaitseks kahekordistada oma võimsust.
Suurus loeb! Vastavalt aku pingele vali ka inverter. Kui oled ühendanud kaks 12V pingega akut, siis liida kahe aku pinged kokku ning saadki teada, et voolumuundur peab taluma 24V pinget.
Aitäh, et lugesid! Loodan, et artikkel aitab sind inverteri valimisel.