fbpx
Preloader icon

Kellel läheb vaja ja kuidas endale saada tööandja kaart?

Tööandja kaarti on vaja ettevõttel, kellel on sõidukid, millel on digimeerikud. Ilma tööandja kaardita ei ole võimalik ettevõtjal andmeid perioodiliselt alla laadida.

Kui sa ei saa andmeid alla laadida, siis sa ei saa ka täita nõudeid, millest kirjutasin lähemalt siin https://digimeerik.ee/nipinurk/andmete-allalaadimine/

Tööandja kaardi puhul käib tegevus läbi Maanteameti, täpselt nagu digimeeriku juhikaardi puhul!

Nõue tuleneb Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusest: “Digitaalse sõidumeerikuga mootorsõiduki juhi, tööandja, töökoja ja kontrollija kaardi taotlemise, andmise ja kasutamise kord”. Jõudsid ühe soruga läbi lugeda? Tubli! Kui tahad uuesti proovida, siis algdokumendiga saad tutvuda vajutades SIIA.

Kui sa aga ei taha lugeda määrusest, kuidas taodelda tööandja kaarti, siis järgneva nelja punktiga saad teada vajaliku info!

  1. Kaarti võib avaldusega taodelda ettevõtja, kes kasutab või kavatseb hakata kasutama mootorsõidukit, millel on digimeerik. Mis tähendab seda, et teil ei pea veel  sõidukit käes olema kui juba saate taodelda!
  2. Tööandja kaart taotletakse ettevõtja nimele, kes hakkab siis määruse silmis selle kaardi omanikuks, millest omakorda tuleneb punkt kolm.
  3. Tööandja (ettevõtja) peab esitama kirjaliku avalduse, mis ettevõttele taodeldakse ja lõppu lisama allkirja.
  4. Esita taotlus elektroonselt ja sa ei pea kulutama oma väärtuslikku aega järjekorras seismisele! Elektroonset taotlust tööandja kaardile esitades allkirjasta see digitaalselt ning saada see info@mnt.ee ning märgi ära, kus teenindusbüroos soovid kaardi kätte saada.

Eelpool kirjeldatud punktid tulenesid määruse paragrahv seitsmest ning Maanteameti koduleheküljelt.

PS: Elektroonset taotlust tööandja kaardile esitades allkirjasta see digitaalselt ning saada info@mnt.ee ning märgi ära, kus teenindusbüroos soovid kaardi kätte saada. Lisaks sellele, pead tasuma riigilõivu, suurusjärgus 50 eurot. Riigilõivu info Maanteameti kodulehel on leitav kui vajutad SIIA

Peale tööandja kaardi taotlemist on sul vaja
sõidumeeriku andmete laadijat, sest muidu ei ole võimalik sul andmeid alla laadida. 

Digimeeriku Epoes on valikus kolm levinuimat seadet, mida Eestis kasutatakse. Lisainfot nende kohta saad lugeda siit:

  1. Tacho Reader Combo
  2. Tacho2Safe
  3. Dbox2

Loodetavasti said tööandja kaardi taotlemise osas targemaks ja kindlasti kirjuta või helista mulle kui sul tekkis lisaküsimusi! +372 56 55 875

Soovid sõidumeeriku taatlemist või vahetust?

Helista +372 565 5875 või saada sõnum WhatsApp/Viber.

Siim Truusalu, tegevjuht, Digimeerik OÜ